Sociálny pedagóg 2022/23

SVETOVÝ DEŇ BEZ MOBILU U NÁS V ŠKOLE

Šiesty február je Svetovým dňom bez mobilu. Prvýkrát sa oslavoval v roku 2001 a vznikol z iniciatívy francúzskeho spisovateľa Phila Marsoa, ktorý napísal knihu o mobile. Ten chcel najmä vyzvať ľudí, aby sa zamysleli nad svojimi životmi pod vplyvom týchto komunikačných prostriedkov.

V tento deň by si ľudia mali uvedomiť, že mobil nám síce život uľahčuje, ale zároveň aj sťažuje, pretože zasahuje do súkromia a mnohí ľudia „ sú na mobile" aj 24 hodín denne.

Tento deň bol aj pre našich žiakov veľkou výzvou. Ráno pred vyučovaním mali žiaci v triedach možnosť do označených krabíc odovzdať svoje mobilné telefóny a po vyučovaní si ich znova vyzdvihnúť. Niektorí váhali, no mnohí s tým nemali žiadny problém. Možno ich pri odovzdaní motivovala aj sladká odmena.
Pre žiakov toto dopoludnie bez mobilu znamenalo možno iba nejakú zmeškanú sms-ku, zmeškaný hovor, alebo oneskorené „lajky“...

Pre nás to však znamenalo oveľa viac: že sú solidárni a vedia podporiť dobrú vec.

Vyzbieralo sa až 24 mobilov a 1 mini reproduktor.

A kto sa dobrovoľne vzdal svojho mobilu?

5. A – Klaudia Oláhová, Klaudia Laurenčíková, Zuzana Pokorná, Sára Šoltésová, Kristián Kuric

6. A – Ivana Oláhová, Ján Berky, Veronika Šarkanová, Zuzana Maďarová

7. A – Ivan Oláh, Michaela Róziková, Filip Berky, Michal Oláh, Michal Oláh, Matej Valach
7. B – Viktor Laurenčík
9. A – Liliana Gondová, Juraj Bučko, Kristián Káka, Juliana Laurenčíková, Veronika Poliaková, Vanesa Oláhová, Michaela Berkyová

1. špeciálna trieda –  Adrián Laurenčík

2.špeciálna trieda – Daniela Balogová

Všetci si zaslúžia veľkú pochvalu, že spolu s učiteľmi, kuchárkami, upratovačkami, školníkom a kuričom do toho išli.

VEĽKÉ ĎAKUJEM J