Predškoláci na návšteve v škole

Dňa 19.11.2014 sa na našej škole uskutočnila otvorená hodina pre malých zvedavých škôlkárov - predškolákov.

Otvorená hodina bola pre malých zvedavých škôlkárov - predškolákov, ich pani učiteľky a rodičov. Boli rozdelení do obidvoch štvrtých tried mali možnosť pozrieť si, ako sa žiaci na našej škole učia, a aké moderné technológie používajú na vyučovaní.

Žiaci IV.A triedy mali otvorenú hodinu slovenského jazyka, na ktorej si  utvrdzovali učivo o vybraných slovách. Na hodine pracovali s interaktívnou tabuľou, na ktorej si precvičovali pravopis vybraných slov, význam slov a odvodené vybrané slová. Svoje vedomosti si otestovali na online testovaní pri práci s tabletmi.

Žiaci IV.B si na hodine vlastivedy opakovali učivo o slovenských mestách a dedinách. Svoje vedomosti si overili pri práci na interaktívnej tabuli, vypĺňali slepé mapy a lúštili tajničky. Malým kamarátom ukázali aj to, akým spôsobom vypracúvajú na tabletoch vlastivedné testy. Prácu s tabletmi si za pomoci štvrtákov vyskúšali aj predškoláci.

Vyučovacie hodiny pripravili: Mgr.M.Jakubove a PaedDr.D.Líšková