Týždeň boja proti drogám

Dňa 2.12.2020 v našej základnej škole na prvom stupni prebehlo blokové vyučovanie  v rámci „Týždňa boja proti drogám“.

Program prevencie  bol zaujímavý a rôznorodý, aj keď z dôvodu mimoriadnej situácie Covid 19 nemohli byť prizvaní rôzni odborníci na prevenciu. Pre žiakov boli pripravené rôzne aktivity, pre každú triedu niečo iné, so svojimi triednymi učiteľkami zamerané na témy: Sme kamaráti, Pozri na mňa, pozri na seba, Darujme úsmev – Slniečko, Je nám spolu dobre, Nenič svoje múdre telo, Vzťahy medzi deťmi. Nástrahy internetu, Slušné správanie boli témy, o ktorých sa s nimi porozprával školský psychológ.

V tvorivých dielňach žiaci vytvárali priestorové ovocie a zeleninu, zhotovili  postery na témy: Alkohol, fajčenie – nie!, Dym ti ide do očí, Cigarety a oheň. A ako sa vraví – v zdravom tele, zdravý duch nezabudli sme ani  na multifunkčné ihrisko, kde si zašportovali a zahrali medzi sebou: futbal, prehadzovanú, vybíjanú.