Medzinárodný deň školských knižníc

"Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice"

V rámci 16. ročnika celoslovenskeho projektu "Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice" organizovaného  pri prilezitosti Medzinarodneho dňa školskych knižníc, ktorý tento rok pripadol na 26. október 2020 sa žiaci 4. ročníka zamerali na súčasnú detskú literatúru a na hodinách slovenského jazyka  a  literatúry si obohatili učebnú látku o diela súčasných detských spisovateľov ako napríklad Roald Dalh, Gabriela Futová a ďalší ktorých knihy sme si vypožičali zo školskej knižnice. Z prečítaných diel si niektorí žiaci vytvorili veľmi pekné  literárne  denníky  obohatené  o ilustrácie. Najkrajší  čitateľský  denník  urobila  žiačka  Nina Ľalíková. Aj žiaci 3. ročníka sa pomocou  videa ako sa vyrábajú knihy, čítaním úryvkou z rôznych kníh a vypožičaním kníh zo školskej knižnice zapojili do projektu. Témou celoslovenského projektu bolo  "Radosť ukrytá v podpore čítania a vzdelávania školskou knižnicou".