Literárno - dejepisná exkurzia

Dňa 7.11.2019 sa uskutočnila exkurzia do Banskej Bystrice.

Zúčastnilo sa jej 39 žiakov a 3 pedagógovia, vyučujúce SJL D. Mániková, M. Stieranková, vyučujúca dejepisu R. Flešková.  Navštívili sme Bábkové divadlo na Rázcestí, kde sme si pozreli veľmi pôsobivé predstavenie Gulliverove cesty.  Je to spracovanie klasického diela  literatúry pre deti a mládež o cestách a necestách cestovateľa Gullivera do bábkovej inscenácie. Mali sme možnosť vidieť všetky typy bábok, maňušky, javajky, manekýni i nadrozmerné bábky na chodúľoch. Odchádzali sme  z divadla plní dojmov a zážitkov. Z rozprávky sme sa poučili a utvrdili v názore, že sa nemáme vyvyšovať nad slabšími, lebo sa nám to vráti.

Ďalšou zastávkou bol Pamätník SNP, kde sme si najprv prezreli okolie pamätníka  a potom sme išli  do Múzea SNP. Na úvod nám premietli krátky film zachytávajúci boje počas vojny, potom sme si prezreli stálu expozíciu múzea aj  interaktívnu časť efektne pripravenú k 75. výročiu SNP.

Po prehliadke sme sa presunuli do nákupného centra, kde sa každý tešil najmä na  občerstvenie a spokojní sme sa vrátili autobusom pred  základnú školu.

PaedDr. D. Mániková, vedúca PK SJL