Cvičenie v prírode

V piatok 23.06.2017 žiaci I. stupňa a I. špeciálnej triedy spolu s vyučujúcimi absolvovali Cvičenie v prírode – jarné obdobie v trvaní 4.vyučovacích hodín.

1.hodina – KULTÚRNO – POZNÁVACIA ZLOŽKA prebehla v triedach. Každá vyučujúca oboznámila svojich žiakov s programom, cieľom cvičenia, popisom trasy a úloh, ktoré budú plniť. Pomocou prezentácií, pracovných listov, DVD filmov a didaktických či tvorivých  hier si žiaci zopakovali  poznatky z vlastivedy, prvouky i prírodovedy, ktoré získali počas školského roka.

2. - 4. hodina – TURISTIKA – POZNÁVACIA A TELOVÝCHOVNÁ ZLOŽKA

Po nástupe pred školou nasledovala trojhodinová turistika, pochod po určenej trase a plnenie stanovených úloh. Zrána sa ukazovalo počasie neisté, zamračené, tak sme trasu zvolili opačne. Sadovou ulicou a ovocným sadom sme sa dostali na veľkú pokosenú lúku pod Kuncovom. Tam sme poplnili všetky pohybové hry. Ďalej poľnou cestou sme sa dostali na cestu pri Haciende. Cestou si žiaci všímali  prírodu okolo seba, znaky leta, počasie a  ako sa správať v lese, určovali  rôzne druhy rastlín, hmyzu, živočíchov.  Dodržiavali bezpečný presun po miestnej komunikácii až pred školu. Naplánované činnosti sa splnili a tým aj cieľ Cvičenia v prírode. Počasie nám nakoniec prialo.

Pred školou  sme  spoločne vyhodnotili športový deň a šťastný bezúrazový návrat.

Vypracovala: Markotánová Jaroslava

Dňa: 23.06.2017