Vianočná besiedka

V predvianočnom čase tradične organizujeme Vianočnú besiedku pre žiakov našej školy. Tohto roku sa konala dňa 21.12.2016.

Žiaci I. stupňa boli najprv v triedach so svojimi triednymi učiteľkami, kde mali malé pohostenie, hrali rôzne spoločenské hry, počúvali vianočné piesne a koledy. Neskôr sa každá trieda predviedla s krátkym vianočným programom. Tí najmenší dostali za odmenu aj drobné vianočné balíčky. Na záver si všetci spolu zaspievali vianočnú pieseň – Tichá noc a popriali si šťastné a veselé Vianoce.

Žiaci II. stupňa sa zúčastnili besiedky vo sviatočne vyzdobenej telocvični. Ako býva zvykom, besiedka sa niesla v réžii deviatakov.

Pripravili si scénky a tanec v modernom rytme a pre mladších spolužiakov rôzne súťažné hry. Predviedli sa aj žiaci divadelného krúžku s divadielkom  pod názvom Do školy.

V programe účinkovali žiaci rôznych tried, piataci zaspievali známu pieseň Búvaj dieťa krásne, šiestaci veselú pieseň, populárnu z televíznej reklamy, Šťastné a veselé. Spievalo sa i v nemeckom a anglickom jazyku, o to sa pričinili žiačky vyšších ročníkov. Pohybovo nadaný Dušan Rendek predviedol svoju choreografiu v štýle PARCOOL.

Zaspievať, zarecitovať a zavinšovať prišli aj žiaci špeciálnych tried.

Program vyvrcholil obľúbeným losovaním tomboly a diskotékou.