Exkurzia - Zvolen

Spoznávali sme náš kraj.

Dňa 12. apríla 2016 sa žiaci 3.A, 4.A, 5.A a 5.B triedy spoločne so svojimi triednymi učiteľkami a s vychovávateľkou  zúčastnili exkurzie  do Zvolena. Cieľom exkurzie bolo žiakom priblížiť život v minulosti,  krásy našej krajiny i mesta Zvolen. Po stopách hradov a zámkov sme vyrazili  ráno spred školy o 8.00 hod. objednaným autobusom. Prvá zastávka bola nádvorie Vígľašského zámku. Novozrenovovaný zámok i jeho krásne okolie nás veľmi očarili a na chvíľu preniesli do doby minulej.

Naša cesta pokračovala na Pustý hrad. Turistickou trasou sme sa vybrali objavovať dolné a horné nádvoria Pustého hradu. Stúpanie  bolo náročné, ale počiatočné peripetie nám vynahradil krásny výhľad do širokého okolia mesta Zvolen.

Z Pustého hradu sme sa presunuli do centra mesta Zvolen a absolvovali sme krátku prehliadku nádvoria Zvolenského zámku. Pešou zónou sme sa prešli do centra mesta, kde sme si pochutnali na sladkostiach v cukrárni. Najväčší hladoši si mali možnosť kúpiť aj pizzu.

Zvyšný čas sme venovali nákupom darčekov v nákupnom centre Európa.

Exkurzia splnila svoj očakávaný cieľ a žiaci príjemne unavení a plní nových poznatkov sa vrátili domov.

Vyhodnotili: H. Reháneková a J. Markotánová