Deň Zeme

22.4.2015 ekoenvironmentálne aktivity pre žiakov.

Každý rok sa osobitne pripravujeme na tento deň. Aktivity sa rozdelia podľa tried, nakúpi sa potrebný materiál a tak isto aj rastlinky a iné potreby na sadenie.

Tento rok žiaci 1.stupňa začali prezentáciou a diskutovali o dôležitých zložkách prírody.Potom pokračovali s aktivitami v prírode, zbierali odpad a vhodne ich triedili. V čistom prostredí si potom žiaci zahrali..

Na 2. stupni boli žiaci rozdelení do skupín, jedna skupina sa vybrala do Lovinitu a balila starý papier do zberní.Výber žiakov 7.A, 8.A, 8.B a 9.A triedy pracovali zodpovedne a prekvapili zberne svojou pracovitosťou. Naložiť viac ako 1000 kg nie je žiadna sranda. Piataci a šiestaci navštívili park v Lučenci a vyhotovili správu o živočíchoch a rastlinách v parku. Žiaci ukázali, že ich príroda baví a v parku sa správali primerane.

Zvyšok druhého stupňa prešiel trasu na Divín, po ceste vyzbierali päť vriec odpadu. Sme radi, že naši žiaci zbierali odpad a k úlohe tohto dňa sa postavili zodpovedne. Žiaci často nechápu dospelých, ako môžu takto s odpadmi znečisťovať prírodu.

Naše špeciálne triedy boli tiež zapojené do skrášľovania interiéru a exteriéru školy. Upravili a vysadili sirôtky do skalky.Na začiatku dňa pripravovali výrobky z nepotrebného materiálu a učili sa triediť odpad .Cestou na čističku zmapovali čierne skládky. Žiaci počas dňa boli disciplínovaní a hlavne aktívne pracovali.

Ďakujeme, že Deň Zeme na našej škole podnieti všetky deti, aby sme zachránili našu planétu Zem.