Partners

1.7. - 4.9. 2022 Letné prázdniny

Testy COVID-19

Návod na domáce samotestovanie COVID-19

Prezentácia školy, klikni na obrázok.

Sociálny pedagóg

Kontakt: BarcajovaL@gmail.com

Na našej škole je od marca 2020 realizovaný národný projekt Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov

Projekty:

Spolu múdrejší 2 - vyhodnotenie

Spolu múdrejší 3

Projekt ŠKD

Olympijský odznak všestrannosti - školské kolo

Olympijský odznak všestrannosti - krajské kolo

Linka podpory školský psychológ - kontakt

Online testovanie ALF

Na škole je vyhlásený zber starého papiera a starých batérií, do ktorého sa môže zapojiť každý žiak. Trieda, ktorá donesie najviac papiera, získa sladkú odmenu.

Naše video:

Bulletin k 60. výročiu založenia školy

Mimoriadne vydanie Záškolák 2015/2016

Informačný bulletin

Prezentácia z kultúrnej akadémie

Vitajte na stránkach našej školy

Základná škola Lovinobaňa je plnoorganizovaná škola. Okrem klasických tried ZŠ, sú zriadené aj špeciálne triedy pre deti s mentálnym postihnutím. Naša škola poskytuje primárne a nižšie stredné vzdelanie.

Škola je zameraná na:

• informatiku a uplatňovanie IKT vo vyučovacom procese,

• cudzie jazyky, ktoré zavádzame od prvého ročníka,

• prírodovedné predmety,

• športovú výchovu - volejbal, atletika,

• realizáciu environmentálnej výchovy,

• realizáciu drogovej prevencie, prevencie proti šikanovaniu a sociálno-patologickým javom.

• English star

Aj tento školský rok využili žiaci našej školy možnosť zapojiť sa do medzinárodnej súťaže v anglickom jazyku pod názvom ENGLISH STAR pre žiakov základných škôl, ktorá sa konala v našej škole 5. mája 2022.

• Medzinárodný deň detí
    Aj tento rok ako po iné roky, sme 1. júna oslávili Medzinárodný deň detí. Pre žiakov 1. stupňa sme pripravili bohatý program.
  • Okresné kolo v atletickom 4-boji mladších žiakov a žiačok ZŠ

Dňa 20.5. 2022 sa uskutočnilo okresné kolo v atletickom 4-boji mladších žiakov a žiačok ZŠ. Ráno sme vyrazili 7:53 autobusom do Lučenca. Miesto konania bolo Športový areál pri ZŠ Ul. Vajanského Lučenec.

• Okresné kolo v malom futbale mladších žiačok ZŠ

Dňa 10.5. 2022 sa uskutočnilo okresné kolo v malom futbale mladších žiačok ZŠ. Ráno sme vyrazili 7:53 autobusom do Lučenca. Miesto konania bolo Mestský futbalový štadión Lučenec.

• Škola v prírode

V termíne od 9. mája do 13. mája 2022 sa uskutočnila škola v prírode. Zúčastnilo sa jej 42 žiakov.
    FOTKY

• V termíne od 9. mája do 13. mája 2022 sa uskutočnila Škola v prírode Hrabovo. Zúčastnilo sa jej 42 žiakov, z toho 35 žiakov cez dotáciu MŠVVaŠ SR vo výške150 € a 7 samoplatcov.
  • Okresné kolo minifutbal žiakov a žiačok 1. stupňa základných škôl 23. ročníka McDonald’s Cup 2021/2022

Dňa 6.5. 2022 sa uskutočnilo okresné kolo v minifutbale žiakov a žiačok 1. stupňa základných škôl 23. ročníka McDonalds Cup 2021/2022. Ráno sme vyrazili 7:53 autobusom do Lučenca miesto konania bolo Mestský futbalový štadión Lučenec.

• Viktória Ľalíková (7.A) - 1. miesto okresné kolo biologickej olympiády kat.D

Zuzana Maďarová (6.A) - 4. miesto okresné kolo biologickej olympiády kat.D

Veronika Poliaková (9.A) - úspešný riešiteľ krajského kola biologickej olympiády kat.C - posterová časť

Laura Lauková (9.A) - 3. miesto krajské kolo dejepisnej olympiády

Laura Lauková (9.A) - 3. miesto okresné kolo biologickej olympiády kat.C - posterová časť

Lívia Paučová (6.A) - 2. miesto okresné kolo dejepisnej olympiády

Samuel Hajtol (6.A) - 9. miesto okresné kolo dejepisnej olympiády - ÚR

• Dňa 01.08.2021 nadobudnú účinnosť nasledovné právne úpravy zákona č. 544/2010 Z. z. o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v znení neskorších predpisov.

Na základe toho sa menia podmienky nároku na dotáciu na obedy.

Dotáciu v sume 1,30 € si môže uplatniť:

1. Dieťa, ktoré žije v domácnosti ktorej je poskytnutá dávka v hmotnej núdzi
    2. Dieťa, ktoré žije v domácnosti s príjmom vo výške životného minima